Obľúbené filmy na cineLUX

Selfie ocko

Čo sa stane, keď komik začne brať vážne čítanie Biblie? Dozviete sa to v rodinnej komédii Selfie ocko, v ktorej sa bývalý komik snaží presadiť vo svete socialnych médii až pokiaľ ho nezmení čítanie Božieho slova.

Láska a milosrdenstvo

Zjavenia Pána Ježiša sestre Faustíne sú dnes známe už aj na Slovensku. Aká podivuhodná a zázračná bola však cesta tohto posolstva svetu cez úzkalia fašizmu, komunizmu, neschopnosti ľudí a zdržanlivému postoju Cirkvi sa dozviete v tomto dokumente.

Svet podľa Jána Pavla II.

Dokument zachytáva pápežovu návštevu v rodnom Poľsku, v Mexiku, v Indii či Írsku. Všade sa mu podarilo naladiť sa na strunu miestnych ľudí a zanechať v nich nezabudnuteľné emócie. Svedčia o tom konkrétne svedectvá a spomienky ľudí.

Faustína - apoštolka Božieho milosrdenstva

Životopisný film o Faustíne M. Kowalskej predstavuje dielo katolíckej mystičky, ktoré je také výnimočné, že prekročí hranice Poľska a obletí celý svet.

Veľká Noc s Bonifácom

Televízny film podľa ľudového rozprávania - úsmevný pohľad na vzťahy a udalosti v jednej dedine počas očakávania Veľkonočných sviatkov.

Obľúbené seriály na cineLUX

Fara

Farnosť očakáva príchod nového farára - tak sa začína prvá časť nového pôvodného 7 - dielneho televízneho seriálu z produkcie LUX communication s názvom Fara.

Cyklus hraných poviedok

Príbehy plné povzbudenia, pokoja a nádeje. Príbehy odzrkadľujúce hodnoty evanjelia. Príbehy, ktoré poukazujú na rozmanitosť sveta, aj na radosť z umenia. Pozrite si pôvodnú slovenskú filmovú tvorbu a sledujte cyklus hraných poviedok.

Tajomstvá Vatikánu

Dokumentárny cyklus venovaný tajomstvám Vatikánskeho mestského štátu: histórii, vývoju cirkevnej správy a ďalším fenoménom vo Vatikáne.

Fara v meste

Voľné pokračovanie seriálu Fara. Tentokrát sa charaktery ocitnú v prostredí veľkomesta. S vtipom ale aj vážnosťou nám priblížia farskú atmosféru, kde chýba kostolník. Pán farár bude opäť konfrontovaný s aktuálnymi problémami a svojimi farníkmi.

Tvorivo

Ako tvorivo vyplniť čas deťom aj rodičom a popritom neustále žasnúť nad Božou tvorivosťou? Relácia o tvorivosti a tvorivých pohľadoch všade vôkol nás – v detskej izbe, v kuchyni, aj v garáži...